II Pomorska Młodzieżowa Sesja Krajoznawcza PTTK - relacja

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 stycznia 2012 17:03

4 listopada 2011 roku już po raz drugi Pomorska Komisja Krajoznawcza PTTK zorganizowała Pomorską Młodzieżową Sesję Krajoznawczą PTTK. Tym razem w sali konferencyjnej Klubu Garnizonowego Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. Głównym współorganizatorem tej uroczystości była Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni. Nie bez znaczenia była także tradycyjna już pomoc działaczy Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku.

Podczas sesji 10 prezentacji multimedialnych lub referatów zaprezentowało 18 uczniów i studentów szkół oraz uczelni wyższych z Rumi, Trójmiasta i okolic. W sumie w sesji wzięło udział ponad 100 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych z Rumi, Gdyni, Wejherowa, Tczewa oraz Subków. Największe grupy reprezentowały Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie, Gimnazjum nr 4 w Rumi i Szkołę Podstawową nr 39 w Gdyni.

Sesja trwała od godziny 11.00 do 15.00 w dwóch blokach podzielonych przerwą na kawę, herbatę oraz poczęstunek. Autorzy najciekawszych referatów zostali uhonorowani wyróżnieniami ufundowanymi przez Oddział Marynarki Wojennej. Byli to m. in.: Roksana Rozinska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tczewie, Alicja Bielecka z Gimnazjum nr 4 w Rumi z Aleksandrą Bielecką ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, uczniowie Gimnazjum nr 16 w Gdyni: Magdalena Karwowska, Patryk Brakoniecki, Elżbieta Garbacka i Michał Okulski, Justyna Kuźba z VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Michalina Kantecka z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni, a także członkowie Koła Turystycznego w Subkowach: Dominika Jurczyńska, Marta Kaszubowska i Weronika Chruściel. Ponadto każdy uczestnik sesji otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Niecodzienną atrakcją była wycieczka krajoznawcza po porcie Marynarki Wojennej połączona ze zwiedzaniem ciekawszych okrętów. Przewodnicy doskonale radzili sobie z trochę niesforną grupą dzieci i młodzieży. Nad oprawą techniczną czuwali członkowie Oddziału Marynarki Wojennej w Gdyni wraz z prezesem Wiesławem. Ładniakiem. Sesję prowadziła Paulina Zych, sekretarz Pomorskiej Komisji Krajoznawczej PTTK i Dariusz Dębski wiceprezes Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni.

W załączniku program sesji.

Paulina Zych, sekretarz Pomorskiej Komisji Krajoznawczej PTTK

Poprawiony ( poniedziałek, 16 stycznia 2012 17:08 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl