20-lecie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Włóczykij" przy Oddziale Regionalnym w Gdańsku

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2011 17:16

Logo_20_lat_Wloczykija30 września 2011 roku w Wild West Ranch w Rumi Dębogórzu Wybudowaniu członkowie i sympatycy SKKT „Włóczykij” oraz zaproszeni goście świętowali dwadzieścia lat pracy koła.

SKKT „Włóczykij” powstał w 1991 roku w ówczesnej Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi (obecnie Gimnazjum nr 4) z inicjatywy Pani Marii Kaszuby-Tomczyk. Opiekunem koła został nauczyciel geografii – Pan Tomasz Pawlikowski. Od 1999 roku pieczę nad kołem sprawuje Pani Danuta Sosnowska.

Koło ma bardzo rodzinny i przyjazny charakter, w związku z czym w takiej atmosferze odbyły się obchody, na które zaproszono wszystkich członków i sympatyków, byłych i obecnych opiekunów i prezesów, Wiceburmistrza Rumi, Pana Marcina Fuchsa, a także przedstawicieli zaprzyjaźnionych kół turystycznych z Rumi oraz Panią Jadwigę Kuśmierek, Pana Prezesa Lecha Zalewskiego i Panią Elżbietę Świerk z Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku.

Po oficjalnym przywitaniu, wszyscy, podzieleni na 4-osobowe drużyny, wzięli udział w „Nieturystycznym ABC” składającym się z następujących konkurencji: wbijanie gwoździa, sztafeta z pomarańczą (która, o dziwo, okazała się być grejpfrutem), kocem w koc, rzuty lassem i przeciąganie. Rywalizacja była bardzo zacięta, wyrównana i pełna emocji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe kubki przygotowane specjalnie z tej okazji.

Na czas liczenia punktów Roman Jałoza przedstawił prezentację o „Włóczykijowej Rodzinie”. Każdy mógł również obejrzeć wystawione pamiątki z licznych wędrówek oraz prowadzone przez wszystkie lata kroniki. Wesołym rozmowom i wspominkom przy ognisku i pysznościach (przygotowanych przez członków koła) nie było końca.

Pan Prezes Lech Zalewski złożył na ręce prezesa Włóczykija list gratulacyjny oraz życzył nam jeszcze wielu lat pracy – Panie Prezesie dziękujemy i będziemy się starać! Więcej na temat pracy i osiągnięć koła – w załączniku (tekst autorstwa Romana Jałozy, obecnego prezesa koła).

Paulina Zych, były prezes SKKT „Włóczykij”

Załączniki:
Pobierz (20-lecie_SKKT_Wloczykija.pdf)20-lecie pracy SKKT "Włoczykij"[ ]135 Kb
Poprawiony ( poniedziałek, 17 października 2011 17:18 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl