IV Zaduszki Turystyczne Ziemi Puckiej

PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 17:19

Znak pttk28 października 2017 roku w Jastarni odbyły się IV Zaduszki Turystyczne Ziemi Puckiej. Spotkanie otworzył Prezes Koła Miejskiego PTTK w Pucku, Jan Piotrowicz. Następnie przywitał wszystkich burmistrz Jastarni, Tyberiusz Narkowicz, który podziękował organizatorom spotkania za wspaniały pomysł zorganizowania Zaduszek na Półwyspie Helskim.

Na uroczystość przybyli przewodnicy turystyczni PTTK z Lęborka, Wejherowa oraz Pucka, działacze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz rodziny zmarłych w 2016 roku wybitnych działaczy regionalnych – Juliusza Strucka i Mariana Selina z Jastarni.

Zgodnie z porządkiem spotkania jako pierwszy wystąpił dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej, Mirosław Kuklik, który przedstawił temat znaczenia portu w Jastarni dla rozwoju turystyki w 90. rocznicę jego oddania do użytku publicznego. Wykład obfitował w liczne historyczne zdjęcia z czasu budowy portu w Jastarni (1926) oraz jego funkcjonowania w okresie międzywojennym.

W części zasadniczej Zaduszek Turystycznych przedstawione zostały wspomnienia zmarłych działaczy turystycznych i regionalnych: śp. Juliusza Strucka – szkutnika, gawędziarza ludowego, właściciela i kustosza Muzeum pod Strzechą w Jastarni oraz śp. Mariana Selina – pisarza i kompozytora kaszubskiego, kustosza Chaty Rybackiej w Jastarni.

Następnie ksiądz proboszcz z Jastarni, Bogusław Kotewicz poprowadził modlitwę za dusze zmarłych działaczy turystycznych i regionalnych Ziemi Puckiej, po czym wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Jastarni, aby zapalić znicze na grobach zmarłych.

Uroczystość po raz czwarty zorganizowało Koło Miejskie PTTK w Pucku oraz Dyrekcja Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku.

Zapraszamy za rok do Pucka!
Jan Piotrowicz

IV Zaduszki Turystyczne 2017

Poprawiony ( piątek, 10 listopada 2017 17:30 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl