XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" 2016

PDF Drukuj Email
sobota, 23 stycznia 2016 18:39

Logo Poznajemy OjcowizneSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich opiekunów (nauczycieli bądź rodziców) do udziału w corocznym, XXIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. Organizatorem etapu wojewódzkiego w województwie pomorskim jest Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku.

Konkurs  „Poznajemy Ojcowiznę” jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół z województwa pomorskiego, a jego celem jest poznawanie Ziemi Ojczystej – od najbliższego regionu po najdalsze zakątki Polski. Polega on na przygotowaniu pracy konkursowej, w formie papierowej bądź multimedialnej (prezentacja, film), indywidualnie lub zespołowo (2-4 osoby), w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo-turystyczną, pod opieką nauczyciela, rodzica lub innej osoby pełnoletniej.

Prace mogą dotyczyć historii własnej rodziny, lokalnej tradycji, ojczystej miejscowości, naszej ulicy bądź dzielnicy, historii szkoły, wakacyjnych wędrówek, osób szczególnie zasłużonych dla naszego regionu – wszystkiego, co poszerza naszą wiedzę o Polsce, naszym dziedzictwie, mieście, wsi, województwie i rodzinie. Szczegółowy zakres tematyczny prac określa regulamin.

Prace przyjmujemy do końca lutego 2016 r. w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku, ul. Ogarna 72 (można dostarczyć osobiście bądź pocztą). Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://mlodziez.pttk.pl/ w zakładce konkursy.

Konkurs jest imprezą punktowaną, umieszczoną w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez na rok 2015/2016 (zakładka Konkursy wiedzy) Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku

Poprawiony ( sobota, 23 stycznia 2016 18:55 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl