XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" 2015

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:47

Logo Poznajemy OjcowizneSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich opiekunów (nauczycieli bądź rodziców) do udziału w corocznym, XXII Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę". Organizatorem etapu wojewódzkiego w województwie pomorskim jest Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku.

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę" jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół z całego województwa, a jego celem jest poznawanie Ziemi Ojczystej – od najbliższego regionu po najdalsze zakątki Polski. Polega on na przygotowaniu pracy konkursowej, w formie papierowej bądź multimedialnej (prezentacja, film), indywidualnie lub zespołowo (2-4 osoby), w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo-turystyczną, pod opieką nauczyciela, rodzica lub innej osoby pełnoletniej.

Prace mogą dotyczyć historii własnej rodziny, lokalnej tradycji, ojczystej miejscowości, naszej ulicy bądź dzielnicy, historii szkoły, wakacyjnych wędrówek, osób szczególnie zasłużonych dla naszego regionu – wszystkiego, co poszerza naszą wiedzę o Polsce, naszym dziedzictwie, mieście, wsi, województwie i rodzinie. Szczegółowy zakres tematyczny prac określa regulamin.

Prace przyjmujemy do końca lutego 2015 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku, ul. Ogarna 72 (można dostarczyć osobiście bądź pocztą). Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://mlodziez.pttk.pl/ w zakładce konkursy.

Konkurs jest imprezą punktowaną, umieszczoną w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez na rok 2014/2015 Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku

Poprawiony ( poniedziałek, 26 stycznia 2015 13:48 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl