Zapraszamy do udziału w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę"

PDF Drukuj Email
środa, 23 stycznia 2013 15:54

Logo_Poznajemy_OjcowizneSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich opiekunów – nauczycieli bądź rodziców do udziału w corocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W 2013 roku konkurs odbywa się po raz dwudziesty. Organizatorem etapu wojewódzkiego w województwie pomorskim jest Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku.

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół z całego województwa, a jego celem jest poznawanie Ziemi Ojczystej – od najbliższego regionu po najdalsze zakątki Polski. Polega on na przygotowaniu pracy konkursowej, w formie papierowej bądź multimedialnej (prezentacja, film), indywidualnie lub zespołowo (2 – 4 osoby), w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo-turystyczną, pod opieką nauczyciela, rodzica lub innej osoby pełnoletniej.

Prace mogą dotyczyć historii własnej rodziny, lokalnej tradycji, ojczystej miejscowości, naszej ulicy bądź dzielnicy, historii szkoły, wakacyjnych wędrówek, osób szczególnie zasłużonych dla naszego regionu – wszystkiego, co poszerza naszą wiedzę o Polsce, naszym dziedzictwie, mieście, wsi, województwie i rodzinie. Szczegółowy zakres tematyczny prac określa regulamin.

Prace przyjmujemy do końca lutego 2013 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku – ul. Ogarna 72. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://mlodziez.pttk.pl/ w zakładce konkursy.

Konkurs jest punktowaną imprezą, umieszczoną w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez na rok 2012/2013 w kategorii Olimpiady i konkursy wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku

Poprawiony ( czwartek, 24 stycznia 2013 12:04 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl